Stadiony

Published on 18 marca, 2018 | by admin

Sosnowiec: Budowa dopiero w 2019 roku?

Prace nad dokumentacją projektową Zagłębiowskiego Parku Sportowego przedłużają się o pół roku. Wraz z nimi opóźni się budowa nowego stadionu dla Zagłębia Sosnowiec.

Do końca 2017 roku miał być gotowy projekt nowego stadionu, hali i stadionu zimowego w Sosnowcu. Prace nad dokumentacją trwają jednak dłużej niż planowano i opóźnią się o pół roku. Ma to związek z wprowadzanymi zmianami, które mają ograniczyć wzrost kosztów kompleksu.

– Projektowanie Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest wieloetapowe. Gotowa jest już dokumentacja niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę, do końca czerwca 2018 roku gotowy będzie natomiast projekt wykonawczy – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Piotr Bury z JSK Architekci.

Wraz z opóźnieniem w dostarczeniu dokumentacji trzeba oczekiwać przesunięcia w przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wykonawcę poznamy niemal na pewno w 2018 roku, jednak prace na budowie mogą zacząć się później, dopiero w 2019.

W tej chwili opolska firma Invest & Consulting Group opracowuje cztery scenariusze możliwego finansowania projektu, który do niedawna wyceniano na 150 mln zł. Dziś realny koszt może zbliżać się do 200 mln zł.

źródło: stadiony.net/aktualnosci/2018/03/sosnowiec_budowa_dopiero_w_2019_roku

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv