Stadiony

Published on 9 maja, 2023 | by admin

Sonsowiec: Na nowym stadionie odbędzie się finał… Pucharu Grecji?

To nie jest Prima Aprillis – niedawno wybudowany stadion w Sosnowcu może gościć prestiżowy mecz pomiędzy PAOK-iem Saloniki a AEK-iem Ateny. Czy ArcelorMittal Park będzie odpowiedzią na problemy Greków ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia finału?

Obaj reprezentanci Polski grają w greckich zespołach – młodszy z nich w AEK-u, a bardziej doświadczony w PAOK-u. Jak jednak doszło do, jakby nie patrzeć, zaskakującej wiadomości? Okazuje się, że Grecy nie chcą, aby mecz finałowy rozegrać u siebie, nawet przy pustych trybunach. Istnieje bowiem ryzyko zamieszek. W ostatnich tygodniach szefowie greckiej federacji piłkarskie rozważali przeprowadzenie spotkania przy trybunach z ograniczoną publicznością. Następnie pojawił się pomysł na zagranie bez publiczności bądź na Cyprze.

Wszystkie te propozycje odrzucono, a greccy działacze wpadli na oryginalny pomysł – rozstrzygnięcie w Sosnowcu. PZPN wydał już zgodę na rozegranie tego spotkania. Odbędzie się ono jednak prawdopodobnie bez udziału publiczności, jedynie z zaproszonymi gośćmi. Decyzja nie jest jednak jeszcze ostatecznie podjęta. Na przeprowadzenie meczu w Polsce muszą zgodzić się jeszcze oba kluby. Grecy prowadzą też rozmowy z władzami miasta.

25 lutego do największego miasta Zagłębia przyjechała katowicka „GieKSa”, aby w ramach rozgrywek 1. ligi oficjalnie zainaugurować nowy stadion wchodzący w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który dzięki umowie sponsorskiej nazywa się ArcelorMittal Park. Na widowni o pojemności 11 600 krzesełek był komplet publiczności. Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce część oficjalna, w czasie której przemawiali m.in. prezes PZPN-u Cezary Kulesza, czy prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Odbył się też pokaz gry świateł połączony z oprawą muzyczną.

Budowa kosztującego 147,9 mln zł stadionu rozpoczęła się w 2019 roku. Jeszcze zanim oddano do użytku arenę piłkarską, zainaugurowano halę sportową, wchodzącą w skład kompleksu, w której 23 lutego rozegrano mecz koszykówki Polska – Austria w ramach preeliminacji do EuroBasketu (87:72). Czy kolejnym wielkim wydarzeniem na ArcelorMittal Park będzie finał Pucharu Grecji? Być może zobaczylibyśmy na nim selekcjonera reprezentacji Polski, Fernando Santosa, który w przeszłości pracował w również w kraju znad Morza Śródziemnego.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv