Aktualności

Published on 16 stycznia, 2024 | by admin

Nowy udziałowiec i nowy trener Zagłębia Sosnowiec

Wielkie zmiany następują obecnie w klubie z Sosnowca. Znany głównie z programów rozrywkowych Rafał Collins rozpoczął proces zakupu 51% akcji klubu i zaczął zarządzać pionem sportowym. W związku z tym doszło również do zmiany trenera.

Rafał Collins to postać znana głównie z showbiznesu. Występował w wielu produkcjach telewizyjnych, takich jak m.in. Odjazdowe bryki braci Collins. 34-letni przedsiębiorca (bo tak można też go określać) nabył pakiet akcji Zagłębia Sosnowiec i stał się osobą odpowiedzialną za klubowy pion sportowy, a zgodnie ze słowami obecnego prezesa Arkadiusza Aleksandra wkrótce ma on stać się posiadaczem 51% akcji.

Pierwsze decyzje Collinsa zapadły bardzo szybko. Z klubem pożegnał się trener Artur Derbin, któremu nie udało się wydźwignąć Zagłębia z ostatniego miejsca w tabeli Fortuna 1. Ligi. Został już ogłoszony jego następca. Misję utrzymania klubu na zapleczu Ekstraklasy otrzymał Aleksandr Chackiewicz (Aleksandr Khatskevich).

Chackiewicz to m.in były selekcjoner kadry Białorusi. Pracował także jako trener klubowy, cypryjskiej Karmiottisy, 3-ligowego rosyjskiego Rotoru Wołgograd i ukraińskiego Dynama Kijów. Do jego największych sukcesów należy dwukrotne zdobycie Superpucharu Ukrainy.

źródło: kibice.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv