Published on 21 kwietnia, 2024 | by admin

Mecz Ruchu z Widzewem kibicowskim rekordem!

Mecz przyjaźni, jak określane jest sobotnie starcie Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź, zgromadzi wielu kibiców na trybunach. Zapowiada się na wynik, którego w Ekstraklasie dawno nie widziano!

Starcie Ruchu i Widzewa zaplanowane jest na sobotę o godzinie 17:30. Odbędzie się na Stadionie Śląskim, którego trybuny mają aż 54 tysiące miejsc. Większość z nich, pomimo niekorzystnych prognoz pogodowych, zostanie zajęta. Wojciech Frączek oficjalnie poinformował, że nabyto już 49 tysięcy biletów, więc można się spodziewać, że frekwencja przebije 50 tysięcy widzów na trybunach.

Takiego wyniku najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce nie osiągnęła przez ostatnie 50 lat. Oznacza to też, że padnie rekord “Nowej  Ekstraklasy”, choć najlepszej frekwencji w historii póki co nie da się pobić. W 1958 rekord ustanowili fani Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź, którzy stawili się na trybunach w liczbie 85 tysięcy. Obecnie na żadnych trybunach w Polsce nie ma takiej pojemności.

Starcie Ruchu z Widzewem nie będzie miał wielkiego wpływu na układ tabeli. Gospodarze spotkania są już jedną nogą poza Ekstraklasą i jedynie cud mógłby sprawić, że odrobią 10-punktową stratę do pierwszej bezpiecznej ekipy. Widzew z kolei zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli, nie będąc zagrożonym walką o utrzymanie.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv