Published on 8 listopada, 2022 | by admin

Sosnowiec: ZPS ma nową nazwę i szuka operatora gastronomii

Oddanie do użytku Zagłębiowskiego Parku Sportowego zbliża się wielkimi krokami. Obecnie trwają prace wykończeniowe stadionu piłkarskiego, hali widowiskowej i krytego lodowiska. Spółka ostatnio pochwaliła się nową nazwą kompleksu i poszukuje firmy odpowiedzialnej za catering na wymienionych obiektach.

Zagłębiowski Park Sportowy to największa inwestycja Sosnowca w ostatnich latach. Kompleks na Górce Środulskiej ma sprawić, że do miasta zawitają nie tylko wielkie imprezy sportowe, ale także wydarzenia kulturalne, koncerty oraz widowiska rozrywkowe. Napięcie rośnie, ponieważ budowa jest już na finiszu, więc mieszkańcy nie mogą się doczekać aż będą mogli korzystać z nowo wybudowanych aren. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za inwestycje, oddanie do użytku z pewnością nastąpi w pierwszym kwartale 2023 roku. Aktualnie przeprowadzane są ostatnie testy bezpieczeństwa wraz z próbami przeciwpożarowymi. Montowane są balustrady, a także trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

Spółka będąca operatorem kompleksu w lipcu poinformowała, że ma już sponsora tytularnego. Na najbliższych 5 lat został nim hutniczy gigant ArcelorMittal Poland, mający w Sosnowcu swój zakład produkcyjny. Dopiero w ostatnich dniach po sfinalizowaniu umowy, dowiedzieliśmy się, że obok Zagłębiowskiego Parku Sportowego funkcjonowała będzie także nazwa “ArcelorMittal Park w Sosnowcu”. Za ten przywilej koncern ma płacić 1,5 miliona złotych rocznie netto. Kwota nie zwala z nóg, w porównaniu chociażby do Polskiej Grupy Energetycznej, które za prawo do nazwy Stadionu Narodowego w Warszawie przelewa ponad 10 milionów złotych każdego roku. Operator obiektów liczy na zwiększenie zysków z jeszcze jednego, istotnego źródła.

Maksymalnie ma zostać wykorzystane zaplecze techniczne i gastronomiczne każdej z aren. Na stadionie piłkarskim będzie funkcjonował klub biznesowy dla 500 osób. Uzyska on dostęp do 10 lóż VIP na zachodniej trybunie, z czego każda z nich będzie mogła pomieścić 12 gości. Przewidziano także miejsce na restaurację i standardowe punkty gastronomiczne dla zwykłych kibiców. Nie wiadomo jednak, kto będzie świadczył te usługi. Spółka ZPS ogłosiła w tej sprawie przetarg.

Oczywiście dopuszczono możliwość składania ofert dotyczących całości obsługi na wszystkich obiektach, a także ofert częściowych odnośnie jednego lub kilku lokali. Największa część restauracyjno-gastronomiczna o powierzchni 666m2 znajduje się na stadionie piłkarskim o pojemności blisko 12 000 krzesełek, w hali na ponad 3 000 miejsc wynosi ona 538 m2, a w arenie lodowej z widownią liczącą prawie 2 500 siedzeń – 486m2. Czasu na wzięcie udziału w przetargu nie ma zbyt wiele, ponieważ termin upływa 14 listopada. Spółka przekonuje jednak, że uzyskanie pozwolenia na prowadzenie tego typu działalności na terenie ZPS może być dla każdego przedsiębiorstwa niebywałą szansą na rozwój.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv