Aktualności

Published on 12 września, 2015 | by admin

Oświadczenie utrasów Zagłębia.

Ultrasi Zagłębia Sosnowiec od najbliższego spotkania zaprzestają organizować doping na Stadionie Ludowym. Co jest tego powodem? Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenie fanatyków.

Drodzy Kibice,

Jako grupa Ultras Zagłębie, obchodzimy w tym roku 10 lecie Naszego istnienia. Od początku działalności grupy, zależało Nam na tworzeniu dobrej, kibicowskiej atmosfery zarówno na Stadionie Ludowym, meczach wyjazdowych, jak i w życiu kibicowskim związanym z Naszym ukochanym klubem. Przez te wszystkie lata nie było łatwo ale bywało raz lepiej, raz gorzej. Liczyliśmy, że powrót do I ligi w sezonie 2015/2016 dużo zmieni. Niestety nic się nie zmieniło, jest wręcz jeszcze gorzej co pokazują ostatnie spotkania na Stadionie Ludowym.

Chcielibyśmy, aby na każdym meczu był przyzwoity młyn, doping, spora ilość machajek i flag na płocie. Niestety zostaliśmy sami z garstką młodzieży i nie możemy liczyć na nikogo więcej, inne grupy kibicowskie, starszyznę, czy zagłębiowskie dzielnice i fan cluby. W ten sposób nie da się najzwyklej godnie działać i nie możemy brać za wszystko odpowiedzialności.Oprócz tego, że nie możemy działać na tyle, na ile wskazuje potencjał regionu, to ponadto notorycznie rzucane nam są kłody pod nogi przez osoby, które organizują swój zrywany, kilkuminutowy doping w różnych miejscach trybuny otwartej.Szkoda, że sił brakuje na przyjście do młyna na 90 minut i cały sezon. Ponadto nie do zaakceptowania przez Nas jest sugerowanie nam jak ma wyglądać doping, repertuar i wymyślanie nowych hymnów (sic!) pod publiczkę przez różnorakie osoby. Warto również wspomnieć o ewidentnym braku szacunku do tego co robimy i Nas samych różnej maści “starych” kiboli co zdrowie zostawili na Zagłębiu.

W związku z tym postanowiliśmy, że od najbliższego spotkania aż do odwołania, zaprzestajemy organizować doping oraz wieszanie flag na Stadionie Ludowym. Nie oznacza to, że zaprzestajemy organizować inne aspekty życia kibicowskiego. Kontynuujemy rozpoczęte przez Nas projekty. My zostajemy na stadionie i czekamy na lepsze czasy, albo inicjatywę tych wszystkich, którzy wiedzą wszystko najlepiej i są “najzagorzalszymi” fanami Naszego klubu. Wszystkich potencjalnych hejterów zapraszamy na stadion, na pewno Nas znajdziecie.

ULTRAS ZAGŁĘBIE’2005-2015

PS. Wydawało Nam się, że pewne sprawy i opinie można przekazywać twarzą w twarz, zwyczajnie po męsku, ale widocznie w natłoku obowiązków nie dało rady. Dlatego My też nie znaleźliśmy czasu i w tym miejscu pragniemy przekazać prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu: Stać Nas na wiele, o czym się przekonasz, ale zapamiętaj jedno – nie jesteśmy “wielcy panowie z Sosnowca” tylko DOBRE CHŁOPAKI Z SOSNOWCA!

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv