Aktualności

Published on 29 sierpnia, 2015 | by admin

Oświadczenie kibiców Hutnika.

Fani Hutnika opublikowali w sieci oświadczenie, w którym odcinają się od antypolskich działań i niektórych kibiców Dynama Kijów.

Nawiązując do ostatnich wydarzeń w Kijowie oraz paplaniny w polskim internecie oświadczamy, że:

Stanowczo potępiamy i odcinamy się od wszelkich antypolskich działań i okrzyków Ukraińców i niektórych kibiców Dynama Kijów, które miały miejsce m.in. w Kijowie w zeszłym tygodniu.

Abstrahując od od stricte kibicowskiej strony pojedynku pomiędzy Dynamem a Legią (do którego mamy stosunek neutralny): we wszelkich sporach na tle narodowym zawsze staliśmy i stać będziemy po stronie naszych rodaków.

Niedoinformowanym przypominamy, że z Dynamem łączą nas prywatne kontakty. Osoby, które je utrzymują są na tyle poważane w swoich środowiskach, że dzięki nim udało się zorganizować mecz w ramach Welcome to Nowa Huta, co uważamy za kolejny krok ku rozwoju budowanego przez kibiców Hutnika. Oprócz tego kontakty zaowocowały także wizytami na turniejach kibiców organizowanych przez obie ekipy i symbolicznym odwiedzaniem się na kilku meczach.

Osoby od nas, które odwiedziły Kijów nie spotkały się z przejawami wrogości czy antypolskości. Podobnie było podczas wizyt Ukraińców u nas: mimo skrajnych poglądów wielu osób z Nowej Huty udawało się siąść i przedyskutować nawet te najtrudniejsze historyczne i bieżące tematy. Jeżeli ktoś rozumie patriotyzm jako bluzganie na wszystko, ubranie koszulki z orłem w HD i udostępnianie buńczucznych memów na necie to gratulujemy samopoczucia i samorealizacji. Naszą definicję realizujemy działając lokalnie i uczestnicząc w ogólnopolskich akcjach od lat i nic nikomu nie musimy udowadniać.

kibice Hutnika Nowa Huta

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv