Aktualności

Published on 8 listopada, 2023 | by admin

Ustawianie meczów w 2. Lidze?!

Dość niespodziewanie Hutnik Kraków stał się jednym z najpopularniejszych klubów w ostatnich dniach. Stało się tak za sprawą dwóch starć, w których krakowianie prowadzili 3:0, a ostatecznie schodzili z murawy pokonani. Dzisiaj klub opublikował szokujące oświadczenie, w którym obawia się o ustawianie meczów.

Hutnik Kraków po dwóch ostatnich meczach 2. Ligi powinien mieć na koncie 6 oczek więcej. Jednak gracze z Małopolski dokonali rzeczy niemalże niemożliwej. Krakowianie najpierw w meczu z Lechem II Poznań, a w ostatniej kolejce z Kotwicą Kołobrzeg przegrali, mimo tego, że prowadzili już 3:0. Z młodymi graczami Kolejorza Hutnik poległ 3:4, a z drużyną z zachodniopomorskiego 3:5. Te wyniki były dość szokujące.

Co ciekawe, drugiego dna w tych porażkach doszukują się władze Hutnika. Dzisiaj klub opublikował oświadczenie w sprawie ostatnich porażek. Najgłośniejszym komunikatem, który płynie z tego pisma, jest zwrócenie się do Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN z prośbą o weryfikację dwóch starć pod kątem match-fixingu. Władze klubu w dość jasny sposób sugerują, że mecze z Lechem II Poznań i Kotwicą Kołobrzeg mogły nie zostać rozegrane w sprawiedliwy sposób. Na efekty prac przeprowadzonych przez PZPN trzeba jednak poczekać.

To nie jest jedyne, co płynie z komunikatu Hutnika. Kary spotkały też piłkarzy tej drużyny. Zawieszony w prawach zawodnika został Dawid Kubowicz, a z Kamilem Wengerem została rozwiązana umowa za porozumieniem stron. Poza tym klub zawiesił premie graczom. Odwieszenie może nastąpić w przypadku osiągnięcia określonej liczby punktów. Poza tym zawodnicy do odwołania mają trenować bez „dnia wolnego”.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv