Aktualności

Published on 3 maja, 2015 | by admin

Kibice Zagłębia Sosnowiec skazani za race na stadionie

Dwóch kibiców sosnowieskiego Zagłębia zostało zatrzymanych przez policję w związku z ostatnim meczem na Stadionie Ludowym. Kibice usłyszeli już zarzuty. Jeden został skazany przez sąd w postępowaniu przyspieszonym, w stosunku do drugiego prokurator zastosował dozór policyjny. Obaj przez dłuższy czas nie będą także mogli kibicować swojej drużynie – podał Dziennik Zachodni

Mężczyźni zostali zatrzymani przez sosnowieckich mundurowych w związku z ostatnim meczem pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i ROW Rybnik. 32-letni kibic odpowie za posiadanie i odpalenie rac na stadionie. Za to “przestępstwo” grozi nawet 5 lat więzienia oraz zakaz udziału w imprezach masowych. Mężczyzna ten odpowie także za posiadanie narkotyków. Prokurator zastosował w stosunku do sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu udziału w meczach.

Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzuty wdarcia się na stadion podczas rozgrywania meczu. Został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Sosnowcu w postępowaniu przyspieszonym. 33-latek został uznany przez sąd winnym popełnienia przestępstwa i skazany na karę ograniczenia wolności połączonej z wykonywaniem nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Przez 2 lata nie będzie mógł także uczestniczyć w imprezach masowych.

źródło: Dziennik Zachodni

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv