Published on 14 września, 2021 | by admin

Sosnowiec: Petycja w sprawie dofinansowania ZPS

Choć budowa wszystkich trzech aren Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest już bardzo zaawansowana, Sosnowiec wciąż walczy o dofinansowanie inwestycji. Tym razem o wsparcie prosi też kibiców.

Zagłębiowski Park Sportowy to największa w swoim rodzaju inwestycja w Polsce. Ze względu na skalę, wielu sceptyków nie wierzyło w jej powstanie. Tymczasem do zakończenia budowy przy Górce Środulskiej został już mniej niż rok – w połowie 2022 powinniśmy oglądać docelowy kształt kompleksu zaprojektowanego przez JSK Architekci.

Zagłębiowski Park Sportowy – nowy stadion Zagłębia SosnowiecNowy stadion dla ok. 11 600 widzów kosztuje władze Sosnowca ok. 120 mln zł netto (miasto odzyska VAT w wysokości ponad 27 mln zł). Do tego prawie 100 mln zł netto za halę widowiskową i stadion zimowy, w sumie niemal 220 mln zł. Nawet po odzyskaniu zapłaconego podatku VAT kwota robi wrażenie i dla jednego samorządu to ogromny ciężar.

Dlatego władze Sosnowca od początku walczą o dodatkowe środki z zewnątrz. Na stadion nie można było jednak otrzymać dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na halę i lodowisko środki teoretycznie były, ale zeszłoroczny wniosek spełzł na niczym pomimo wsparcia związków sportowych.

Dlatego teraz, walcząc kolejny raz o dodatkowe pieniądze, władze Sosnowca apelują również do mieszkańców i kibiców Zagłębia, by ci wsparli inwestycję swoim głosem poparcia. Wystartowała oficjalna petycja do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w której każdy może opowiedzieć się za przyznaniem funduszy na budowę. Chodzi o niemałą kwotę 49,8 mln zł (23,4 mln zł na halę oraz 26,4 mln zł na stadion zimowy), która bardzo odciążyłaby władze miasta.

W chwili publikacji tego tekstu petycja ma ponad 1160 podpisów, a my ze swojej strony zachęcamy wszystkich do jej wsparcia.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv