Aktualności

Published on 29 sierpnia, 2015 | by admin

Droższe wejściówki na Zagłębie.

W związku z nałożonymi już karami i sprawami, które są w toku, Zagłębie Sosnowiec rozważa możliwość wprowadzenia droższych biletów na mecze beniaminka I ligi.

Piłkarze Zagłębia w drodze na zaplecze Ekstraklasy, zawsze mogli liczyć na wsparcie dwunastego zawodnika – swoich najwierniejszych fanów. Po awansie do I ligi, zarząd postanowił nie podnosić znacznie cen wejściówek na Stadion Ludowy a dodatkowo powiększył zakres ulg. Jak podkreślają włodzarze klubu, było to swoistego rodzaju podziękowanie za wsparcie klubu.

Sytuacja w niedalekiej przyszłości może się jednak zmienić. Wszystko przez kary finansowe nakładane na klub przez zachowanie fanatyków. Najwyższa Komisja Odwoławcza przy PZPN oddaliła odwołanie klubu w związku z karą nałożoną po wyjazdowym meczu do Tarnobrzega. Zagłębie zostało ukarane karą 5000 zł. 3000 zł musi natomiast zapłacić za zachowanie kibiców podczas pucharowego spotkania z Górnikiem Zabrze.

Dodatkowo trwa postępowanie po meczach z GKS-em Katowice i Arką Gdynia. Liczne kary dla klubu traktowane są jako recydywa. Oznacza to, że każda kolejna kara będzie wyższa i bardziej dotkliwa dla klubowych finansów.

Swoje stanowisko zabrała także Gmina Sosnowiec, która ostrzega, że w przypadku kolejnych spotkań, podczas których zostanie użyta pirotechnika, zmniejszane zostaną dotacje na klub o kwoty przeznaczone na zapłacenie kar.

Dodatkowo w piśmie do klubu, podpisanym przez prezydenta miasta, p. Arkadiusza Chęcińskiego, możemy przeczytać o ewntualnym zamykaniu sektora gości: – “po wspólnej analizie sytuacji z policją podjęliśmy decyzję, że jeżeli w przypadku spotkań tzw. “podwyższonego ryzyka” policja będzie wnioskować o zamknięcie trybuny dla gości, to każdy z takich wniosków będziemy indywidualnie i szczegółowo rozpatrywać”.

Jest to na pewno czas na refleksję dla nas wszystkich, związanych z Zagłębiem. Nasuwa się wiele pytań… Czy rzeczywiście nasza współpraca z kibicami, wzajemne zaufanie, ustalenia i uściski dłoni mają wartość? Czy dane słowo obliguje obie strony? Jaki poziom kultury reprezentujemy jako piłkarskie środowisko Sosnowca? To zadanie dla nas w klubie, ale także w mieście, w szkołach i w domach z których co rano wychodzimy. Natomiast kibice – szczególnie z „młyna”, sami muszą sobie odpowiedzieć, czy przychodzą na „Ludowy” dopingować Zagłębie, czy tylko wyzywać naszych rywali? Czy robią przedstawienia dla kibiców gości i telewizji, czy jednak jakąś rolę odgrywa dla nich drużyna Zagłębia – odniósł się do powyższych okoliczności prezes Zagłębia, p. Marcin Jaroszewski.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv