Aktualności

Published on 19 kwietnia, 2017 | by admin

Zmiany w prawie przed mundialem w Rosji.

Władimir Putin podpisał ustawę zaostrzającą sankcje dla kibiców naruszających przepisy prawa podczas meczów piłkarskich. Nowelizacja prawnych regulacji to oczywiście efekt zbliżających się mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w tym kraju.

Jak informuje Rosyjska Agencja Prasowa TASS, rosyjskich kibiców łamiących prawo będzie można na podstawie nowych regulacji w trybie pilnym skazać do 15 dni aresztu, ukarać grzywną do 20 tysięcy rubli (300 euro), a także nałożyć tzw. zakaz stadionowy, który obowiązywać może nawet przez siedem lat. Zdecydowanie wyższe kary finansowe czekają na kibiców z innych krajów, bowiem dla nich za naruszenie norm prawnych przewidziana jest kara 50 tysięcy rubli (800 euro) oraz możliwość deportacji w trybie natychmiastowym.

Według wstępnych zapowiedzi komitetu organizacyjnego mistrzostw, kibice przybywający do Rosji objęci zakazem stadionowym mogą mieć problem z przekroczeniem granic federacji. Pomóc ma w tym współpraca rosyjskich służb bezpieczeństwa z odpowiednimi jednostkami innych krajów.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv