Aktualności

Published on 25 lutego, 2022 | by admin

UEFA nałożyła sankcje na Rosję

Ukraina jest od wczoraj w stanie wojny z Rosją. W tym czasie świat sportu i piłki nożnej schodzi na dalszy plan. Jednak wiele osób oczekiwało zdecydowanych reakcji ze strony FIFA i UEFA. Niestety dla nich, federacje europejska nie zdecydowała się na dotkliwe kary dla Rosji.

W Ukrainie sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Nikt nie myśli o tym, żeby grać w piłkę nożną, wczoraj informowaliśmy o tym, że ligi piłkarskie w tym kraju zostały zawieszone. Świat footballu przesyłał również głosy wsparcia. Kibice i dziennikarze oczekiwali też zdecydowanych kroków ze strony UEFA i FIFA. Większość osób domagała się ostrych sankcji i wykluczenia drużyn z gry na arenie międzynarodowej.

Głos w tej sprawie zabrał też PZPN. Biało-czerwoni mają rozegrać mecz barażowy z Rosją o awans na Mundial. Polska, czeska i szwedzka federacja wspólnie wystosowały pismo, w którym poinformowały, że nie zamierzają grać w Rosji. Oświadczenie zostało mocno skrytykowane przez opinię publiczną.

Dzisiaj UEFA zabrała stanowisko odnośnie do Rosji i nałożyła sankcję na tę federację. Pierwszą z nich jest odebranie prawa do organizowania finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu. Mecz ten odbędzie się w Paryżu.

UEFA podjęła też decyzję, że mecze rosyjskich i ukraińskich drużyn nie mogą być rozgrywane w tych krajach. Ta kara nie dotyczy jednak meczu barażowego pomiędzy Polską a Rosją. W tej sprawie musi się wypowiedzieć FIFA, ponieważ to ona jest organizatorem rozgrywek. Patrząc na decyzję UEFA oraz głosy, które dochodzą ze światowej federacji nie należy się na razie spodziewać wykluczenia Rosji z rozgrywek międzynarodowych.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv