Reprezentacja

Published on 26 lutego, 2022 | by admin

Polska nie chce grać z Rosją!

Reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w barażowym meczu o awans do mistrzostw świata 2022, który został zaplanowany na 24 marca i miał się odbyć w Moskwie – poinformował w sobotę Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. To wspólna decyzja federacji, a także piłkarzy reprezentacji Polski.

„Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko” – napisał prezes PZPN na Twitterze.

– W obliczu tragedii, która dzieje się na naszych oczach, kiedy organizacje międzynarodowe stoją bezczynnie, konsekwencje nie mają dla nas znaczenia. Nie wiemy, co zrobi FIFA. My podjęliśmy jedyną słuszną decyzję. Nie było na co czekać. Tak po prostu trzeba było zrobić – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

To wspólne stanowisko polskiej federacji, a także piłkarzy reprezentacji Polski. „Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie” – oświadczyli kadrowicze i solidarnie zamieścili swoje stanowisko w mediach społecznościowych.

„Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje” – dodał na Twitterze kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

źródło: pzpn.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv