Aktualności

Published on 18 stycznia, 2015 | by admin

Zasadzka na pociąg relacji Elbląg – Gdynia

Wczoraj wieczorem 17.01 doszło do zasadzki na pociąg relacji Elbląg – Gdynia, którym podróżowali kibice Arki (FC Tczew).

Fani (ok 50 osób w tym kobiety) podróżowali do Sopotu na galę MMA “Time of Masters”. Na granicy Gdańska i Sopotu na pociąg ustawili się kibice Lechii(ok 100 osób). Pociąg został obrzucony kamieniami, następnie zaciągnięty został hamulec awaryjny i doszło do starcia które trwało około 2 minuty.

W efekcie bijatyki jedna osoba straciła przytomność i doznała cięższych obrażeń, cztery osoby zostały lekko ranne (Poszkodowani to mieszkańcy Tczewa i okolic w wieku ok. 20 lat. Jest wśród nich jedna kobieta). Dwie osoby są nadal w szpitalu. Lekarze opatrzyli na miejscu kilkanaście osób. Większość miała rozcięte głowy, byli też poobijani.

Kilkanaście godzin po akcji policjanci zatrzymali już sześciu potencjalnych sprawców. To mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 20 do 46 lat. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. Nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawców pracuje ponad 100 policjantów.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv