Aktualności

Published on 3 listopada, 2023 | by admin

Kolejny klub bojkotuje Wisłę Kraków

Kibice Wisły Kraków już od dłuższego czasu mają problemy z organizowaniem wyjazdów za swoją drużyną. Jest to pokłosie awantury podczas turnieju w Radłowie, która zakończyła się śmiercią jednego z kibiców. Kolejny klub zadecydował o tym, że nie udostępni sektora gości dla krakowian.

Wisła Kraków od sierpnia tego roku jest bojkotowana przez swoich rywali. To efekt wydarzeń, które miały miejsce w Radłowie. Podczas turnieju, na którym był świętowany sojusz Białej Gwiazdy z Unią Tarnów, pojawili się fani Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Stali Bielsko. W efekcie awantury zginął kibic Bielska. Do śmierci doszło na skutek niewłaściwego użycia pirotechniki.

Od tego wydarzenia kolejni rywale odmawiają kibicom Wisły wstępu na swój stadion. Fanów Białej Gwiazdy zabrakło m.in. w Tychach, Lublinie czy też w Legnicy. Zakaz wstępu kibiców gości jest możliwy na mocy uchwały PZPN-u z 2019 roku, która umożliwia gospodarzowi nie przyjmować kibiców gości w przypadku spodziewanego zagrożenia bezpieczeństwa. Z tego prawa skorzystali też włodarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jedna fani Wisły pojawili się wtedy pod stadionem, co wywołało niemałe zamieszanie.

Teraz Lechia Gdańsk nie zamierza wpuszczać fanów Białej Gwiazdy. Mecz, który jest określany jako hit 1. Ligi zostanie rozegrany 10 listopada. Fani z Krakowa nie będą mogli zobaczyć swojej drużyny z sektora gości – taką informację przekazała „Gazeta Krakowska”. Powodem tej decyzji ma być obawa o pojawienie się na meczu również grup, z którymi gdańszczanie są skonfliktowani.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv