Aktualności

Published on 4 maja, 2024 | by admin

Był rekord frekwencji Ekstraklasy, będzie też 1. Ligi!

Już teraz wiadomo, że derbowe starcie Lechii Gdańsk i Arki Gdynia będzie rekordowe. Bilety na ten mecz nabyło ponad 36 tysięcy kibiców!

Starcie derbowe pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia zostanie rozegrane 19 maja w ramach 33. kolejki Fortuna 1. Ligi. Do meczu zostało jeszcze sporo czasu, ale chętni do obejrzenia go na żywo muszą obejść się smakiem. Wejściówki rozeszły się bardzo szybko i wypełni się praktycznie cały stadion. Na trybunach spodziewane jest nieco ponad 36 tysięcy kibiców. Wynik ten pobije dotychczasowy rekord frekwencji na meczach 1. Ligi, który jeszcze należy do Wisły Kraków. Ta ustanowiła go podczas domowego starcia ze Stalą Rzeszów w sierpniu 2023 roku.

Warto nadmienić, że ogromne zainteresowanie kibiców nie przełożyło się na rekord wszechczasów frekwencji na meczu Lechii. Więcej kibiców zgromadziło się podczas starć z Cracovią (2011/2012, podczas pierwszego oficjalnego pojedynku na tym stadionie) oraz z Legią (2014/2015 i 2016/2017).

Po raz pierwszy na obecnym stadionie Lechii Gdańsk pojawią się fani Arki Gdynia (szacowana liczba to około 1500). Do tej pory obie ekipy mierzyły się przy Pokoleń Lechii Gdańsk 3 razy, jednak z różnych przyczyn Arkowcy nie mogli wejść na trybuny.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv