Aktualności

Published on 19 grudnia, 2014 | by admin

Wojewoda rozważa możliwość zamknięcia całego stadionu.

Niewykluczone, że za odpalenie przez kibiców rac na PGE Arenie podczas meczu Lechii z Piastem, wojewoda pomorski, Ryszard Stachurski zdecyduje się zamknąć cały stadion. Być może nawet na więcej niż tylko jedno spotkanie.

– Prowadzę obecnie postępowanie. Sprawa jest trudna, bo to jest recydywa i to już wielokrotna. Policja już wcześniej miała wiedzę, że może się to wydarzyć na stadionie i prosiła o szczególną staranność przy kontroli kibiców wchodzących na stadion. Lechia nie zrobiła jednak nic, by tego uniknąć – powiedział na antenie Radia Gdańsk, wojewoda Ryszard Stachurski. Jak na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Kluczowa może okazać się odpowiedź działaczy Lechii, którzy otrzymali od wojewody pomorskiego specjalne pismo.

– Zwróciłem się do Lechii z prośbą o odpowiedź na kilkanaście pytań. Czekam na odzew. Być może odpowiedzi te zmienią moją perspektywę patrzenia na całą sytuację, choć nie wydaje mi się – zaznacza Ryszard Stachurski.

Wiele wskazuje zatem na to, że Lechię czekają kolejne surowe kary. Czego należy się spodziewać? – Mogę zamknąć cały stadion na jeden mecz lub więcej. Taką ewentualność rozważam – zdradził wojewoda pomorski.

Przypomnijmy, wcześniej Komisja Ligi Ekstraklasy SA, nałożona na Lechię karę finansowa w wysokości 30 tysięcy złotych. Ponadto gdańscy kibice nie mogą od tego czasu uczestniczyć w czterech meczach wyjazdowych T-Mobile Ekstraklasy.

źródło: polskatimes.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv