Aktualności

Published on 13 listopada, 2018 | by admin

Wizyta kibiców Kolejorza w Łodzi.

Po raz kolejny w Łodzi pojawili się pseudokibice Lecha Poznań. – Trudno nie doszukiwać się w tym próby odwetu – tłumaczą łódzcy funkcjonariusze. Wizyta zakończyła się policyjnym pościgiem i kilkoma zatrzymaniami.

Co najmniej kilkanaście pojazdów na poznańskich tablicach rejestracyjnych zauważono w Łodzi po północy z 11 na 12 listopada.

– Ze spływających informacji wynikało, że osoby poruszające się tymi autami mają kominiarki, maczety i inne niebezpieczne narzędzia. Kilka z tych samochodów na ulicy Warszawskiej nie zatrzymało się do kontroli – opowiadają policjanci z Łodzi. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Ścigane auta przejeżdżały na czerwonym świetle, zajeżdżały drogę radiowozom. Jeden z kierowców próbował uciekać chodnikiem. Pościg zakończył się w Zgierzu, gdzie udało się zablokować uciekające samochody – audi a4, renault lagunę i opla. Kierowcy i pasażerowie zostali wyciągnięci z pojazdów siłą.

Jak tłumaczą policjanci, wylegitymowano kilkunastu kibiców Lecha Poznań w wieku od 19 do 51 lat. I dodają: – Kierujący w wieku 29, 32 i 31 lat zostali zatrzymani w związku z przestępstwem dotyczącym niezatrzymania się do kontroli za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-letni pasażer audi odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali także prawa jazdy. Ukarali mandatami m.in. za używanie słów wulgarnych podczas interwencji. Równocześnie, na terenie Łodzi, udało się zatrzymać czwarte auto. – 37-letni kierujący peugeotem jechał z 3 pasażerami. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych – mówią policjanci. I dodają: – To nie pierwsza sytuacja kiedy na terenie Widzewa pojawiła się grupa kibiców Lecha.

źródło: gloswielkopolski.pl

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv