Aktualności

Published on 18 listopada, 2014 | by admin

Widzew Łódź żegna się ze stadionem przy Piłsudskiego.

Mistrzostwa Polski, mecze w Lidze Mistrzów… To wszystko kibice Widzewa przeżywali na stadionie przy Al. Piłsudskiego, który zobaczy już tylko jeden mecz – w najbliższą sobotę (22 listopada) z GKS Katowice.

W rundzie wiosennej zespół prowadzony obecnie przez Rafała Pawlaka w roli gospodarza będzie musiał występować na innym stadionie. Powodem są prace rozbiórkowo-budowlane, które mają się rozpocząć na początku przyszłego roku. Ich efektem ma być zastąpienie obecnego obiektu nowym, który ma być ukończony jesienią 2016 r.

Kilka miesięcy temu władze Widzewa poinformowały, że w czasie budowy nowego stadionu zespół będzie grał w Piotrkowie Trybunalskim. Do dzisiaj nie podpisano jednak umowy na wynajem Stadionu Miejskiego Concordia zarządzanego przez piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Jakiś czas temu był w tej sprawie list intencyjny, w którym obie strony wyraziły chęć porozumienia i współpracy. Na tym na razie się jednak skończyło. W tej chwili konsultują się ze sobą prawnicy, którzy starają się zabezpieczyć interesy obu stron. Być może więc do końca listopada uda się podpisać wiążącą umowę – powiedział dyrektor OSiR Leszek Heinzel.

Dla piłkarzy Widzewa przenosiny do Piotrkowa Trybunalskiego nie będą pierwszą przeprowadzką w historii. Z należącego wcześniej do klubu sportowego WiMa stadionu przy al. Piłsudskiego Widzew korzysta od 1949 roku, ale pod koniec lat 70. i w latach 80. XX wieku w roli gospodarza wiele spotkań ligowych i pucharowych rozgrywał… na stadionie ŁKS przy al. Unii.

źródło: onet.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv