Aktualności

Published on 18 listopada, 2017 | by admin

Widzew będzie dochodził swoich praw.

Jednym z etapów odbudowy Widzewa stało się dla środowiska skupionego wokół klubu z Al. Piłsudskiego uregulowanie prawnych aspektów wykorzystywania historycznego herbu, który po upadku spółki Sylwestra Cacka był w posiadaniu syndyka. Kiedy udało się tą sprawę “zamknąć” widać, że w Łodzi bardzo poważnie podchodzą do budowania profesjonalnego wizerunku klubu, w tym też do dystrybucji gadżetów.

Jak informuje oficjalna witryna klubu, kancelarie prawnicze współpracujące z Widzewem złożyły do prokuratury zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa sprzedaży odzieży z herbem klubowym bez zgody Widzewa.

Jedna z firm oferowała poprzez portal facebook kupno bluz sportowych, na których widniał herb Widzewa. Firma ta nie miała na to zgody od właściciela znaku graficznego tj. Widzew Łódź SA.

W ten sposób sprzedający uzyskał korzyści majątkowe, a do tego naraził klub na wymierne straty finansowe i złamał przepisy prawa. Dlatego Widzew Łódź SA złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Klub zapowiada także, że będzie monitorował rynek, w także internetowy i reagował tak samo w każdym przypadku naruszenia jego praw – możemy przeczytać na oficjalnej witrynie łódzkiego Widzewa.

źródło: widzew.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv