Kibolskie Turnieje

Published on 7 lipca, 2016 | by admin

Turniej Kibiców Zagłębia Lubin 02.07.2016

Relacja Kibiców Zagłębia:
„Dla nas nieważne są wyniki – 30 lat, fanatyzm trwalszy od ceramiki”. Transparent takiej treści witał uczestników turnieju piłkarskiego z okazji 30-lecia FC Bolesławiec. Początki ruchu kibicowskiego w Bolesławcu datujemy na 1986 r. kiedy to pierwsze zorganizowane grupy z Bolca zaczęły wspierać Zagłębie.

O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zmagania sportowe, do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn, w tym: FC Chocianów, FC Chojnów, FC Strzegom, FC Lubań, oraz ZFCI (Zawisza Bydgoszcz FC Inowrocław), którzy przybyli z dwoma transparentami: jeden dla Ś.P. „Osy” oraz drugi dla chłopaka po drugiej stronie muru.

Zmaganiom przyglądała się również delegacja Odry Opole z FC Nysa. Wszystkim przybyłym wielkie dzięki za obecność i dobrą zabawę! Na gości czekał catering i zimne piwko. Przed meczem finałowym odwiedził nas piłkarz Zagłębia Eryk Sobków, wtedy też odbył się mecz pokazowy dzieci oraz szereg konkursów, które pomimo szalejącej burzy – odbyły się bez przeszkody. Dzieci pokazały charakter, nie straszny im deszcz – głośno wykrzyczały komu kibicuje się w Bolesławcu!

W finale wygrała faworyzowana drużyna i można było przystąpić do świętowania, które rozpoczęliśmy od pokazu piro i głośnego śpiewu. Warto dodać, że przez cały turniej był z nami zasłużony piłkarz, bolesławianin, mistrz i wicemistrz Polski z Zagłębiem, Zbyszek Szewczyk!

Dodatkowo każdy mógł sobie postrzelać z wiatrówki do specjalnie przyszykowanych celów, odbyły się też zawody w przeciąganiu liny oraz rzucie oponą na odległość. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy okolicznościowe gadżety: wlepki, kubki, koszulki oraz poduszki – w dalszym ciągu są do nabycia. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Podsumowując – wyszło godnie, szacujemy, że w czasie turnieju przewinęło się ponad 250 osób. Impreza nie odbyłaby się oczywiście bez pomocy sponsorów i tu głównie podziękowania dla firmy przewozowej FABO oraz wszystkich darczyńców i uczestników turnieju.

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv