Aktualności

Published on 2 sierpnia, 2013 | by admin

Stadion Stomilu bez kibiców gości. I tak przez cały sezon

W weekend Stomil zadebiutuje na stadionie w Olsztynie. Piłkarze muszą jednak przywyknąć do jednostronnego dopingu. W tym sezonie trybuna dla kibiców przyjezdnych cały czas będzie zamknięta.

Sektor dla gości na obiekcie przy alei Piłsudskiego świeci pustkami od wrześniowego meczu z Zawiszą. To był ostatni ligowy pojedynek z udziałem sympatyków drużyny przeciwnej i nic nie wskazuje, by w tym sezonie miało się to zmienić. Olsztyński obiekt nie jest i nie będzie gotowy do przyjmowania fanów zespołu przyjezdnych.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak funduszy na dostosowanie sektora do wymogów licencyjnych. Brakuje tam podstawowych środków bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że na inaugurację rozgrywek I ligi, w Ostródzie, Stomil podzielił się punktami z Arką Gdynia (0:0). Jak się okazuje, to nie jest ostatnie spotkanie, jakie zarząd OKS planuje rozegrać na Mazurach. Na obiekcie zastępczym jeszcze w tym roku ma się odbyć pojedynek z GKS Tychy (10. kolejka), a w rundzie wiosennej biało-niebiescy podejmą tam prawdopodobnie Wisłę Płock (28. kolejka) oraz GKS Katowice (32.).

Źródło: olsztyn.sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv