Aktualności

Published on 28 kwietnia, 2022 | by admin

Stomilowcy obecni na Radzie Miasta

Wygląda na to, że Olsztyński Klub Sportowy Stomil, posiada przymiotnik „olsztyński” tylko w nazwie, bo dla magistratu jest zbędnym balastem. Ze zdumieniem przyjmujemy kolejne wiadomości przekazywane przez zarząd olsztyńskiego Stomilu. Kolejne ustalenia, ustne umowy są łamane przez prezydenta Grzymowicza i jego świtę. Oczywiście, po części to naiwność ludzi zarządzających klubem, którzy uwierzyli w to, że miasto Olsztyn po pozbyciu się niechcianego dziecka, będzie chciało łożyć na jego utrzymanie. Jednak przyglądając się działaniom miasta, od czasu, gdy przekazali oni większość udziałów nowemu akcjonariuszowi, zdecydowanie widać, że w tym momencie „problem” przestał dla nich istnieć.

Przy okazji, gdy klub zaczął wspominać o łamaniu ustaleń przez prezydenta, ten wielokrotnie dyskredytował działania zarządu, czego przykładem może być konferencja prasowa zwołana w ratuszu, gdzie prezydent poinformował o zadłużeniu klubu. Informacja poszła w świat, a to, że okazała się nieprawdziwa?

Jako środowiska kibicowskie jesteśmy głęboko zaniepokojeni wiadomościami, które napływają z olsztyńskiego magistratu. Po raz kolejny zaznaczamy, że nie zależy nam na specjalnym traktowaniu, a jedynie na równych warunkach. Siatkarski AZS otrzymuje od miasta pieniądze za promocję miasta przez sport. Dodatkowo, budowana jest nowa Urania, która będzie nowym domem dla zespołów grających w rozgrywkach halowych. Stadion Stomilu od lat przypomina ruderę, a wszelkie prace i modernizacje przeprowadzono tylko dlatego, że w przeciwnym wypadku Stomil musiałby na stałe wyprowadzić się z Olsztyna, co byłoby wizerunkowym strzałem w stopę dla miasta.

Oczekujemy, że w najbliższym czasie, wznowione zostaną rozmowy pomiędzy miastem a klubem w celu wypracowania modelu wsparcia dla olsztyńskiego futbolu. Nie chcemy, by to miasto było głównym sponsorem, czy mecenasem Stomilu, oczekujemy jednak, że „Duma Warmii” będzie traktowana na równych warunkach jak inne olsztyńskie kluby.

Piłka nożna jest sportem masowym, angażującym najwięcej ludzi na świecie, mamy nadzieję, że prezydent i rada miasta Olsztyn w końcu to zrozumieją. W innym wypadku, nasz region znowu zostanie białą plamą na mapie piłkarskiej Polski, bez żadnego reprezentanta na szczeblu centralnym.

Naszym zdaniem obecna postawa władz miasta to skandal i apelujemy o poważne podejście do tematu wsparcia Stomilu OLSZTYN. OLSZTYŃSKI Klub Sportowy Stomil to nasze wspólne dobro! Nie pozwolimy na kolejny upadek „Dumy Warmii”!

Grupy Kibicowskie Stomilu Olsztyn.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv