Aktualności

Published on 1 lutego, 2017 | by admin

Ruch odzyska odjęte punkty.

Ruch Chorzów odzyska 4 punkty. Działacze spłacili zaległości.

W grudniu Komisja Licencyjna PZPN nałożyła na Ruch karę odjęcia 8 punktów za zobowiązania wobec zawodników zatrudnionych przez Fundację Ruch Chorzów. Połowa z nich miała trafić na konto Niebieskich, jeśli do końca stycznia br. ureguluje wszystkie zaległości.

Tak też się stało. Jak poinformował wczoraj klub z Cichej, zobowiązania finansowe sięgające ok. 60 tysięcy złotych zostały spłacone a cztery punkty wkrótce zostaną przypisane drużynie z Chorzowa.

Zgodnie z terminem wyznaczonym przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN Fundacja „Ruch Chorzów” uregulowała wszystkie zobowiązania wobec byłych pracowników.

Przypomnijmy, że 19 grudnia 2016 r. Komisja ds. Licencji Klubowych nałożyła na Ruch sankcję regulaminową odjęcia 8 punktów w bieżącym sezonie z jednoczesnym zawieszeniem odebrania 4 „oczek” do dnia 31 stycznia 2017 r. W przypadku spłaty do tego terminu wszystkich zaległości finansowych Fundacji w stosunku do byłych pracowników odebranie czterech punktów zostałoby anulowane.

Do Komisji ds. Licencji Klubowych zostało wysłane pismo potwierdzające spłatę wszystkich zobowiązań Fundacji, co oznacza – zgodnie z treścią postanowienia wydanego przez Komisję w dniu 19 grudnia 2016 r. – że drużyna Ruchu powinna przystąpić do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy z dorobkiem pomniejszonym o 4 punkty. Na koncie „Niebieskich” będzie więc 16 „oczek” – informuje oficjalna witryna klubu.

źródło: ruchchorzow.com.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv