Aktualności

Published on 11 stycznia, 2024 | by admin

Sektor gości na Stadionie Śląskim otwarty

Przygotowana przez Stadion Śląski strefa dla kibiców gości obejmuje sektory w górnej części trybuny południowej – od 18G do 23G. Ich łączna pojemność to 4383 miejsca. Dostępność miejsc będzie zależna od wariantu pojemności obiektu, zgłaszanej podczas składania wniosku o organizację imprezy masowej. Strefa buforowa na Stadionie Śląskim obejmuje sektory dolne: od 15D do 26D oraz sektory górne 16-17G i 24-26G.

– Sektor jest już w 100 procentach gotowy na przyjęcie kibiców gości. Zostaliśmy postawieni przed nie lada wyzwaniem. Stadion Śląski nie był przystosowany do meczów Ekstraklasy, odbywa się tu bardzo dużo koncertów, zawody innych dyscyplin sportowych. Stąd praca, którą wykonaliśmy, a Podręcznik Licencyjny ma swoje wymagania, jak również przepisy przeciwpożarowe, bezpieczeństwa. Wszelkie ruchy musiały być uzgodnione z odpowiednimi służbami. Temperatura meczów będzie duża, my odpowiadamy za bezpieczeństwo, komfort. Przygotowaliśmy obiekt, wydzieliliśmy specjalne furty, zamontowaliśmy dodatkowe bramy. Całość inwestycji kosztowała nas 1,1 mln zł i dziś możemy cieszyć się, że sympatycy gości będą mogli oglądać mecze na Stadionie Śląskim. Podejrzewam, że wszyscy będziemy przeżywać fantastyczne emocje – mówi Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski, podkreśla, że wszyscy mamy wspólny cel, by widowiska w Kotle Czarownic były piękne i bezpieczne, dziękując zarazem władzom województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego.
– Cieszymy się, że w rundzie wiosennej będziemy mogli zapraszać na Stadion Śląski nie tylko kibiców Ruchu i miłośników piłki z regionu, ale też sympatyków naszych rywali. Od lat naszym działaniom zawsze przyświeca prokibicowska postawa, czego daliśmy dowód nieraz. Jesteśmy przekonani, że mecze w „Kotle Czarownic” nabiorą jeszcze większego kolorytu. Za niecały miesiąc gramy z Legią Warszawa. Liczę, że będzie to kolejne piłkarskie święto w naszym mieście – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

źródło: Ruch Chorzów

Tags: , , , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv