Aktualności

Published on 12 grudnia, 2014 | by admin

Rezygnacja ze stanowiska SLO.

Poniżej publikujemy informację środowiska kibicowskiego na temat sytuacji dotyczącej organizacji meczów Widzewa w Łodzi oraz wkrótce w Piotrkowie Trybunalskim.

Do dziś w środowisku kibiców Widzewa nie milkną echa decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN, nakładającej na nich półroczny zakaz wyjazdowy. Kara za incydenty podczas pożegnalnego meczu ze starym stadionem okazała się bardzo dotkliwa, a jednocześnie niesprawiedliwa. Karanie (za kilka incydentów podczas meczu u siebie) niemożliwością wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych wydaje się być delikatnie mówiąc decyzją „dziwną”. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że w minionej rundzie na meczach wyjazdowych, w których uczestniczyliśmy panował spokój i nie dochodziło do żadnych poważnych incydentów z naszej winy.

Sprawa ta, co oczywiste, była omawiana w środowisku kibiców. W wyniku wspólnych ustaleń podjęto m.in. decyzję o rezygnacji przedstawiciela kibiców z funkcji SLO. Funkcja koordynatora ds. współpracy z kibicami ma za zadanie wspierać kontakty między klubem, związkiem piłkarskim a kibicami. W chwili obecnej trudno sobie wyobrazić, na jakiej płaszczyźnie miałoby dochodzić do takich kontaktów. Od dłuższego czasu mecze Widzewa odbywają się bez udziału kibiców gości, zaś obecnie doszedł niezrozumiały zakaz wyjazdowy (zwłaszcza jeśli ma się w pamięci słowa prezesa Bońka o niestosowaniu kar zbiorowych). Do tego należy dodać jeszcze zepsute przez właściciela klubu relacje z kibicami.

Biorąc pod uwagę powyższe: do czasu zaprzestania przez PZPN stosowania kar zbiorowych (najlepiej poprzez wprowadzenie tu jasnych zasad – taryfikatora kar) nie zamierzamy brać udziału w projektach takich jak projekt SLO. Równocześnie oczekujemy od klubu skuteczniejszego działania w zakresie zapewnienia sprawiedliwego traktowania nas zarówno przez władze związku (odwołanie od półrocznego zakazu wyjazdowego) jak i inne organa władz administracyjnych (dotychczasowy zakaz wpuszczania kibiców gości na meczach rozgrywanych w Łodzi, ale też i na każdy inny obiekt, na którym Widzew występować będzie w roli gospodarza).

Z informacji jakie posiadamy wynika, że mecze w Piotrkowie również mają odbywać się bez udziału kibiców gości…

źródło: widzewtomy.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv