Stadiony

Published on 9 września, 2019 | by admin

Radom: Przetarg rozstrzygnięty, czas wznowić budowę

Nowy stadion Radomiaka i miejska hala widowiskowa mają być gotowe za nieco ponad rok – to efekt rozstrzygnięcia drugiego przetargu na dokończenie przerwanej inwestycji.

Choć otwarcie ofert miało miejsce jeszcze w drugiej połowie lipca, to dopiero w minionym tygodniu udało się podjąć decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty. Padło, zgodnie z oczekiwaniami, na tańszą z dwóch złożonych propozycji.

Tym samym stadion (gotowy w 53%) oraz hala widowiskowa (85%) zostaną dokończone przez konsorcjum firm Erekta i Interiors, które zgodziło się na dyktowane przez miasto terminy, a także dało 5 lat gwarancji na wykonane przez siebie prace. W zamian oczekuje kwoty 67,5 mln zł.

Z chwilą podpisania umowy – na którą czekamy aktualnie – wykonawcy mają rok na doprowadzenie obu aren sportowych do gotowości na otwarcie. Stadion, rzecz jasna, będzie gotowy tylko w swojej pierwszej fazie, tj. z pojemnością 8,5 tys. miejsc, bez trybun za bramkami. Na nie przyjdzie poczekać znacznie dłużej, termin domknięcia bryły stadionu nie jest na razie znany.

Trudno obecnie szacować całkowity koszt obu inwestycji, ponieważ miasto toczy batalię z byłymi wykonawcami. Nie ma kompletnego rozliczenia już wydanych środków.

źródło: HalaDlaRadomia.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv