Aktualności

Published on 8 grudnia, 2015 | by admin

Przetarg na stadion Radomiaka przedłużony

Ogromna liczba pytań i poprawki w dokumentacji wymusiły przedłużenie przetargu na halę i pierwszą część stadionu. Dopiero przed Świętami poznamy oferty – pisze fachowy portal stadiony.net

Radomski MOSiR przedłużył przetarg na budowę hali oraz projekt i budowę nowego stadionu Radomiaka. To efekt ponad 200 zapytań (!) ze strony potencjalnych wykonawców.

Z jednej strony jest to informacja o dużym zainteresowaniu wśród firm z całej Polski. Z drugiej jednak konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji świadczy o błędach/nieścisłościach w wyjściowej dokumentacji przetargowej.

W związku z ogromną liczbą pytań MOSiR nie mógł zakończyć przetargu zgodnie z planem, a więc w piątek 4 grudnia. Termin otwarcia ofert przedłużono o 19 dni, do 23 grudnia.

Przypomnijmy, że Radom ma już projekt budowy hali i szuka dla niej tylko wykonawcy. Inaczej jest ze stadionem, dla którego wybrany oferent będzie też musiał również stworzyć pełną dokumentację projektową.

Aktualny przetarg obejmuje tylko pierwszy etap budowy stadionu. Ma w nim powstać trybuna główna dla 3500 widzów (w tym 400 VIP i 100 dziennikarzy) oraz część trybuny przeciwległej dla przynajmniej 2000 osób.

źródło: EchoDnia.eu / stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv