Published on 13 marca, 2023 | by admin

Siedem osób zatrzymanych po meczu Korona – Radomiak

Święta wojna pomiędzy Koroną Kielce a Radomiakiem wywołała ogromne emocje. Mecz rozgrywany w zimowych warunkach trzymał w napięciu do końca, sporo działo się również na trybunach. U niektórych kibiców emocję wzięły górę i wizyta na stadionie zakończyła się dla nich zatrzymaniem przez policję.

Rywalizacja pomiędzy Kielcami a Radomiem jest bardzo gorąca. Jeśli chodzi o walkę Korony z Radomiakiem, to bardzo długo kibice musieli czekać na starcie tych drużyn na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Okazja do tego nadarzyła się w tym sezonie. W meczu w Radomiu w sierpniu lepsza była Korona, okazja do rewanżu przytrafiła się w sobotę.

Mecz był bardzo ważny dla Korony, która walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla radomian, którzy objęli prowadzenie. Kielczanie nie dali za wygraną, najpierw wyrównali wynik mecz, a w doliczonym czasie spotkania strzelili zwycięską bramkę. Dzięki niej nie tylko pokonali odwiecznego rywala, lecz także wyszli ze strefy spadkowej.

Wielkie emocje były również na trybunach i nie zawsze były one powiązane z wydarzeniami na murawie. Sytuacja zaogniła się, gdy kibice gości podpalili barwy kielczan. Ci chcieli się przedostać na sektor kibiców Radomiaka, musiała interweniować policja. Organy porządkowe użyły pałek oraz gazu i uspokoiły sytuację. W wyniku awantury doszło do zatrzymania 7 osób. Trójka aresztowanych została skazana w trybie przyspieszonym (otrzymali kary grzywny i zakazy stadionowe), pozostali czekają na wyrok.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv