Aktualności

Published on 15 września, 2013 | by admin

Oświadczenie Sympatyków Konińskiego Górnika

My, najwierniejsi konińscy kibice, jesteśmy zawiedzeni sposobem organizacji meczu IV ligi wielkopolskiej, pomiędzy Górnikiem Konin a KKS Włókniarzem Kalisz oraz wpływem na możliwość jego rozegrania przez instytucje niemające ze sportem absolutnie nic wspólnego.

Mimo licznych przygotowań i kosztów z tym związanych, ze strony klubu, ze strony kibiców oby dwóch drużyn, ze strony zewnętrznych obserwatorów i mediów, termin rozegrania spotkania został zmieniony praktycznie w ostatniej chwili, dodatkowo na ewidentną niekorzyść dla publiczności. Całkowicie pominięte zostało w tej sprawie dobro kibiców, którzy z niecierpliwością oczekiwali na to wielkie, piłkarskie wydarzenie. Zmiana terminu spotkania z sobotniego na środowy, uniemożliwi bowiem obejrzenie tego spektaklu przez sporą liczbę osób, która tego dnia będzie musiała pozostać w pracy, w szkole czy w delegacji. Nie wspominamy już nawet o licznym gronie emigrantów, którzy również planowali przyjechać do Konina specjalnie na to spotkanie. W końcu ostatni raz, prawdziwy pojedynek derbowy Konina i Kalisza mogliśmy oglądać ponad 10 lat temu.

Już sama myśl o tym, że o rozegraniu spotkania piłkarskiego z udziałem widzów, na poziomie 5-tego szczebla rozgrywkowego w Polsce, decydują nie władze klubowe, nie gospodarze obiektów, nie organizatorzy rozgrywek, a jedyne służby i urzędy państwowe wywołuje uzasadniony dla kibiców niepokój. Okazuje się bowiem, że nawet w mieście wielkości Konina, nie jesteśmy w stanie zorganizować zawodów sportowych na tak niskim poziomie rozgrywkowym, nawet, jeśli kibice dwóch drużyn nie są sobie przychylni. Abstrahując od oficjalnych i nieoficjalnych powodów takiego stanu rzeczy, naturalnie rodzą się pytania o to, czy zwykli obywatele Konina mogą się czuć bezpiecznie w swoim mieście na co dzień, skoro służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie są w stanie zorganizować imprezy masowej dla raptem tysiąca widzów?

Swój żal i rozgoryczenie adresujemy do wszystkich, którzy podjęli decyzję o zmianie terminu spotkania, w pierwszej kolejności do Zarządu KS Górnik Konin za zbyt bierną postawę w tej kwestii, następnie do Prezydenta Miasta Konina i pracowników Urzędu Miejskiego w Koninie za brak umiejętności klarownego i zdecydowanego opowiedzenia się po stronie publiczności, oraz do wszystkich służb państwowych, które swoim stanowiskiem i decyzjami, podjęły skuteczną próbę marginalizacji tego wydarzenia.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na zapowiedzianą liczną absencję członków SSKG podczas środowego spotkania, odcinamy się kategorycznie od odpowiedzialności za organizację porządku i dopingu w szeregach kibiców Górnika Konin podczas tego piłkarskiego wydarzenia.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego „Górnika”

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv