Stadiony

Published on 25 lutego, 2020 | by admin

Konin: Dwa stadiony za 125 milionów?

W planie inwestycyjnym na 2020-2025 Konin ma wpisane imponujące wydatki na dwa stadiony. Mniejszy za 35 milionów, większy za aż 90 milionów. Na ile to realne?

W uchwalonym przez Konin wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2020-2025 widnieją dwie zaskakująco ambitne pozycje sportowe: przebudowa obu stadionów piłkarskich w mieście.

Rolę treningowego ma pełnić obiekt Górnika przy ul. Dmowskiego, na którego przebudowę miasto chciałoby wydać 35 mln zł, w tym ponad 10 mln zł ze środków zewnętrznych (najpewniej dofinansowanie ministerialne).

Głównym stadionem miasta ma być ten na wyspie Pociejewo, czyli Stadion im. Złotej Jedenastki, obecnie dom kobiecego Medyka Konin. Tu wydatki są doprawdy ambitne: 90 mln zł w całości pokryte ze środków własnych miasta. Ponieważ jednak Konin ma niewiele ponad 70 tys. mieszkańców, suma wydaje się wyjątkowo duża do udźwignięcia.

Uchwała to jedno, ale na co stać miasto? W programie „Luźna gierka” wiceprezydent Witold Nowak i kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Sękowski przyznali, że tu leży problem. Na realizację głównego stadionu trzeba by wziąć kredyt i rozbić proces na lata.

W tej kadencji sprawy załatwić się nie uda, ale powinny przynajmniej ruszyć przygotowania. Mówimy o przygotowaniu koncepcji i dokumentacji projektowej – na to, przy wystarczającej determinacji – wystarczy czasu.

źródło: LM.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv