Aktualności

Published on 25 lipca, 2018 | by admin

90 tys. zł zadośćuczynienia dla policjanta.

Przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu zapadł wyrok w sprawie wydarzeń towarzyszących rozegranemu już 8 lat temu spotkaniu Górnika Konin z Legią Chełmża. Podczas wspomnianego spotkania doszło do zamieszek na trybunach a jeden z interweniujących policjantów doznał m.in. ciężkich obrażeń głowy.

Prokuratura oskarżyła szesnastu uczestników zajść, część dobrowolnie poddała się karze, część usłyszała wyroki skazujące. Poszkodowani policjanci skierowali jednak również sprawy do sądów o odszkodowania ze strony Górnika Konin, który ich zdaniem miał źle zabezpieczyć ten mecz.

Sąd Okręgowy w Koninie zasądził 90 tys. zł tytułem zadośćuczynienia dla jednego z poszkodowanych policjantów. Dzisiaj Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał niekorzystny dla Górnika wyrok.

– Klub ponosi za to odpowiedzialność, bo nie zabezpieczył odpowiednio meczu. Pozwany klub jako organizator tej imprezy ponosił odpowiedzialność za to. Nie dochował wymogów. Co najmniej z winy nieumyślnej odpowiada za skutki. Nie ma żadnych podstaw do tego, by odmówić zadośćuczynienia panu powodowi tylko dlatego, że był policjantem ochraniającym tę imprezę – mówił sędzia Mikołaj Tomaszewski, cytowany przez Radio Poznań.

Na dzisiejszej rozprawie nie stawił się zarówno policjant jak i pełnomocnik klubu. Na oficjalnej witrynie konińskiego klubu, przeczytać możemy krótkie oświadczenie co do dzisiejszego wyroku i dalszego funkcjonowania klubu.

Zarząd Klubu Sportowego Górnik Konin po zapoznaniu się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu informuje, że dokona wszelkich starań, aby zaistniała sytuacji nie zaszkodziła w funkcjonowaniu klubu. Jednocześnie informujemy, że nie będzie żadnych zmian pod względem ilości grup młodzieżowych oraz poziomu rozgrywek drużyny seniorów.. Mamy również zapewnienie ze strony władz miasta, że pomogą w mediacji z poszkodowanym.

Chcemy poinformować także, że wytoczymy sprawy sądowe osobom i instytucjom odpowiedzialnym za zajście, do którego doszło w marcu 2010 roku. Czekamy na pisemne potwierdzenie wyroku wraz z jego uzasadnieniem celem podjęcia dalszych kroków w tej sprawie.”

źródło: Radio Poznań / gornikkonin.pl

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv