Aktualności

Published on 11 sierpnia, 2018 | by admin

Kibice Górnika Konin piszą do prezydenta.

Kibice Górnika piszą list otwarty do prezydenta miasta. Sprawa dotyczy otoczenia związanego z magistratem, które to miało dopuścić się informowania odpowiednich służb za rzekome nadużycia podczas obchodów 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

(…) Z oburzeniem przyjęliśmy informacje medialne, które potwierdziły tylko nasze przypuszczenia, że to jeden z podległych Panu urzędników Urzędu Miejskiego w Koninie doprowadził do próby zdyskredytowania, oczernienia i pieniężnego ukarania, uczestników konińskich obchodów 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dn. 01.08.2018.

Wedle tych informacji, w/w urzędnik miał być „uprzejmy” donieść policji w formie oficjalnego zgłoszenia, że uczestnicy konińskiego, w głównej mierze obywatelskiego zgromadzenia w centrum Konina (oficjalnie zatwierdzonego przez organy administracyjne), oddającego hołd Powstańcom Warszawskich, w symboliczny dla tego wydarzenia sposób, odpalili race morskie. Dodajmy, że nad porządkiem zgromadzenia czuwała wtedy również właśnie m.in. policja, która w żaden sposób nie doszukiwała się na siłę czynności zabronionych dla takich momentów, a nawet więcej, poprzez uruchomienie syren, również włączyła się w uczczenie pamięci o wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jesteśmy przekonani, że wyszukanie potencjalnego delikwenta wśród pracowników Urzędu Miejskiego, który bezpodstawnie w takich sytuacjach, miał skarżyć na mieszkańców swojego miasta, nie zajmie Panu Prezydentowi wiele czasu. W naszym odczuciu nie przystoi nawet, aby urzędnik pracujący teoretycznie w służbie mieszkańcom, donosił na nich w sposób nieuzasadniony dla okoliczności, szczególnie, gdy mają one charakter patriotyczny. Bardzo prosimy o kategoryczne zdyscyplinowanie Pana podwładnego oraz o pomoc w zakresie możliwości cofnięcia oficjalnego zgłoszenia, jak również uniknięcia takich przypadków w przyszłości.

Z pozdrowieniem

Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika

źródło: kibicegornika.lm.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv