Stadiony

Published on 25 marca, 2018 | by admin

Opole: 3 miliony na projekt stadionu Odry

Jeszcze przez tydzień będzie można zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie na koncepcję stadionu Odry Opole. Zwycięzca otrzyma do 3 milionów na realizację projektu. Poznamy go w lipcu.

Trwa konkurs na projekt nowego stadionu Odry Opole. Ma powstać z dala od obecnej lokalizacji przy Oleskiej, na północy miasta. W imieniu miasta konkurs prowadzi opolski oddział SARP, który przewiduje pulę 120 tys. zł nagród dla uczestników konkursu.

Wszyscy chętni muszą zgłosić się do 28 marca, a więc pozostał jeszcze tydzień. Na złożenie kompletnych koncepcji będą mieć 3 miesiące, do 27 czerwca. Z kolei zwycięzcę poznamy 12 lipca w południe. To właśnie najlepszy zespół zostanie zaproszony do realizacji pełnej dokumentacji projektowej za sumę nie wyższą niż 3 mln zł.

Oznacza to, że ok. 97 mln zł pozostanie na budowę zaprojektowanego przez nich stadionu za galerią handlową Karolinka. Obiekt ma spełniać wymogi IV Kategorii UEFA, tj. zaoferuje oświetlenie odpowiednie dla transmisji HD (2000 lux), a pod względem pojemności osiągnie 12 tysięcy, o 4 tys. więcej niż minimum UEFA.

Widownia będzie jednopoziomowa, a cały stadion ma być nie wyższy niż 25 metrów. Oznacza to w skrócie brak masztów, a co najwyżej oświetlenie umieszczone nieco ponad poziomem dachu. By poprawić komfort oglądania widowisk z pierwszych rzędów zaleca się podniesienie ich o 1 – 1,5 metra.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv