Published on 10 grudnia, 2023 | by admin

Opole: Pozytywne wieści w sprawie obiektu Odry

Przez ostatnie lata najczęściej słyszeliśmy o opóźnieniach związanych z budowami piłkarskich aren w naszym kraju. W przypadku nowego stadionu Odry Opole ta reguła się nie potwierdza. Prace są na zaawansowanym etapie i powinny zostać zakończone zgodnie z przewidywanym terminem.

Od dawna wiadomo, że jesienna aura w Polsce nie sprzyja szybkim postępom wszelkich inwestycji budowlanych. Oczywiście dotyczy to także nowych obiektów sportowych, które z uwagi na fatalną pogodę często łapały (nie)spodziewane opóźnienia. Najnowsze doniesienia ze stolicy Województwa Opolskiego są jednak bardzo optymistyczne. Przyszła arena służąca piłkarzom Odry rośnie każdego dnia.

Wysoki stopień zaawansowania robót dostrzegają także miejscowi kibice, głośno wyrażając swoje zadowolenie. Oprócz nowego domu swojej drużyny mogą oni zyskać dodatkowe bonusy dzięki mostbet.bonusbezdepozytu.com. Przełomowym momentem na placu budowy był z pewnością start montażu elementów dachowych latem 2023 roku. Od tego momentu Stadion Odry Opole zaczął zyskiwać swój docelowy kształt. Na finalny efekt i możliwość porównania rzeczywistości z wizualizacjami musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Według aktualnego stanu prac opublikowanego w serwisie nto.pl wciąż trwa zadaszanie trybun. Dodatkowo rozpoczęto montaż oświetlenia, a także szklenie budynku klubowego. Robotnicy zainstalowali przy elementach stalowych dachu specjalne mocowania, które będą podtrzymywać elewację konstrukcji. Przypomnijmy – „sukienka” stworzona zostanie z włókna szklanego pokrytego teflonem. Dzięki temu na fasadzie areny będzie możliwość wyświetlania różnego rodzaju form wideo.

Należy także wspomnieć o tym, że aktualnie trwa montaż instalacji elektrycznej obiektu. Jest to o tyle istotne z uwagi na fakt, że stadion będzie pierwszą tego typu konstrukcją w Polsce w pełni zasilaną odnawialnymi źródłami energii. W związku z tym cały system będzie zintegrowany z pompami ciepła, panelami fotowoltaicznymi, magazynami energii i agregatami. Takie rozwiązania mają jeden cel. Arena, która niemal na pewno zostanie oddana do użytku w 2024 roku ma kosztować 170 mln zł i całość tej inwestycji ma się zwrócić w ciągu 5-6 lat.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv