Kibice charytatywnie

Published on 16 marca, 2020 | by admin

Niebiescy ruszyli z akcją wsparcia dla seniorów w Chorzowie

W związku z pandemią koronawirusa, który jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów, kibice Ruchu Chorzów wyszli z ciekawą inicjatywą wsparcia właśnie dla osób starszych mieszkających w ich mieście.

Niebiescy zorganizowali akcję, dzięki której każdy senior będzie mógł bez wychodzenia z domu zrobić zakupy. Wystarczy, że starsza osoba skontaktuje się z kibicami, a ci zrobią dla niej zakupy. – W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, a w szczególności uciążliwych i niebezpiecznych dla seniorów, kibice Ruchu postanowili wyjść naprzeciw potrzebom seniorów i w Chorzowie zrobią dla nich zakupy! – głoszą inicjatorzy akcji.

Co dokładnie musi zrobić starsza osoba, aby otrzymać pomoc od kibiców Ruchu? Senior powinien wysłać wiadomość SMS lub zadzwonić pod wskazany przez organizatorów akcji numer i podać dokładnie czego potrzebuje oraz gdzie zakupy mają zostać dostarczone. Później koordynator przypisze seniorowi wolontariusza, który zjawi się u niego w umówionym terminie po pieniądze, z którymi pojedzie po zakupy. Po zakupieniu wszystkich artykułów wolontariusz wróci z nimi do seniora, oddając mu resztę z zakupów. Kibice dają również możliwość wykonania zakupów aptecznych na różnego rodzaju leki, w czym otrzymali wsparcie magistra farmacji.

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv