Aktualności

Published on 10 października, 2017 | by admin

Mundial w Rosji. Co warto wiedzieć?

Za nami eliminacje do Mistrzostw Świata 2018. Polska zajęła w grupie E pierwsze miejsce, co oznacza, że już zapewniliśmy sobie miejsce w turnieju i powoli możemy myśleć o przyszłorocznej wycieczce do Rosji.

Z informacji podstawowych – Mundial wystartuje 14 czerwca i zakończy się 15 lipca. W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje narodowe, które swoje mecze rozegrają na 12 stadionach, w 11 rosyjskich miastach: Moskwie, Sankt-Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Wołgogradzie, Sarańsku, Rostowie nad Donem, Soczi i Jekaterynburgu. Losowanie grup odbędzie się 1 grudnia.

BILETY

Dystrybucja biletów nie będzie się znacząco różniła od tego, jak przebiegała podczas ostatnich turniejów organizowanych przez FIFA. Z rzeczy najważniejszych:

– Na stronie tickets.fifa.com już teraz można rejestrować swoją chęć zakupu biletu.

– Sprzedaż przeprowadzona zostanie za pośrednictwem strony internetowej FIFA.

– Do wyboru będą bilety: bilet na jeden mecz, pakiet meczowy (wybranej reprezentacji) oraz pakiet stadionowy (wszystkie mecze na jednym stadionie).

– Wejściówki będą rozprowadzane na zasadzie losowania.

– Po pierwszym etapie FIFA uruchomi serwis dla kibiców odsprzedających swoje bilety.

Niestety, bilety nie będą należały do najtańszych… cena za mecz w fazie grupowej na sektor za bramką (najtańsza opcja), będzie wynosiła aż 390 zł. Chcąc zająć lepsze miejsce, trzeba będzie zapłacić około 600 – 800 zł. W kolejnych fazach naturalnie bilety będą coraz droższe. Jeżeli Polska awansuje do finału, nasz budżet może się uszczuplić nawet o 4000 zł.

WIZY

Dzięki ustawie podpisanej przez Władimira Putina w ubiegłum roku, osoby z wykupionymi biletami nie będą musiały ubiegać się o wizę. Razem z biletem kibice otrzymają specjalną przepustkę, która gwarantuje wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej, darmowe poruszanie się komunikacją miejską oraz pociągami kursującymi pomiędzy miastami-gospodarzami turnieju.

Osoby bez biletu będą musiały zakupić wizę turystyczną, której koszt to około 150 zł.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv