Aktualności

Published on 1 listopada, 2023 | by admin

Znany gospodarz kolejnego Mundialu!

Zaledwie rok temu szykowaliśmy się do Mundialu w Katarze, a dzisiaj znamy już organizatorów trzech kolejnych światowych czempionatów. Na placu boju o organizację turnieju w 2034 został jeden kandydat, więc jest już niemal pewne, gdzie za ponad 10 lat piłkarze powalczą o tytuł.

Mundial w 2022 roku był ostatnim, w którym brały udział 32 drużyny. Od 2026 roku w turnieju będę brały udział reprezentacje z 48 krajów. To automatycznie oznacza więcej meczów, co za tym idzie potrzebę wybudowania większej liczby stadionów. Dlatego też można się przyzwyczaić do tego, że Mundial będzie rozgrywany w kilku krajach. Najbliższy czempionat będzie rozgrywany w Meksyku, USA i Kanadzie.

W 2030 roku główna część turnieju odbędzie się w Hiszpanii, Portugalii i Maroku. W przypadku tej imprezy mecze inauguracyjne mają się odbyć w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju.

Dość niespodziewanie, na ponad 10 lat przed rozpoczęciem turnieju, znamy już gospodarza kolejnego turnieju. I co ciekawe, turniej nie będzie się odbywał w kilku krajach, lecz wszystko zostanie zorganizowane w jednym państwie. A będzie nim Arabia Saudyjska.

To jeszcze nie jest oficjalna informacja – ta zostanie przekazana dopiero na kongresie FIFA w 2024 roku. Jednak Saudyjczycy nie mają już żadnego konkurenta. Ostatnim kontrkandydatem była Australia. Mógł to być pierwszy turniej rozegrany na Antypodach, lecz kandydatura tego kraju została wycofana. Australijczycy nie znaleźli chętnego do współorganizowania turnieju, mimo że szukali wsparcia w Indonezji, Malezji i Singapurze.

Ostatecznie Australia zrezygnowała z kandydowania, więc Mundial 2034 zostanie rozegrany w Arabii Saudyjskiej. Bardzo możliwe, że turniej, podobnie jak w 2022 roku, będzie przeprowadzony późną jesienią lub zimą.

źródło: kibice.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv