Aktualności

Published on 23 września, 2017 | by admin

Milion złotych na Stomil?

Nienajlepsza sytuacja finansowa olsztyńskiego Stomilu spędza sen z powiek nie jednego sympatyka Dumy Warmii. W tych trudnych czasach klub może liczyć jednak na liczne grono oddanych kibiców.

Po zebraniu ponad 30 tysięcy złotych na budowę boiska dla grup juniorskich czy wyremontowaniu części stadionu, kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu Socios Stomil wystosowali w lipcu list otwarty do prezydenta miasta, w którym zwrócili się o pomoc i zmiany w zarządzaniu klubem.

Zgodnie z obietnicami prezydenta, na najbliższej sesji przedstawiony zostanie radnym wniosek o dokapitalizowanie spółki sportowej.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, podwyższenie kapitału zakładowego pozwoli zwiększyć wiarygodność Spółki w obrocie gospodarczym, ustabilizować sytuację finansową m.in. utworzyć kapitał zapasowy Spółki, a także będzie sygnałem dla otoczenia społecznego i biznesowego Stomil Olsztyn S.A., że główny akcjonariusz, jakim jest Gmina Olsztyn pomimo problemów z uzyskaniem dofinansowania do modernizacji Stadionu OSiR przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie, traktuje poważnie sprawy spółki i pragnie wzbudzić zaufanie większych partnerów biznesowych i sponsorów.

Podwyższenie kapitału spółki nastąpi poprzez emisję dziesięciu tysięcy nowych akcji imiennych o wartości nominalnej 100 złotych. O tym czy jednak tak się stanie, zadecydują radni już 27 września.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv