Aktualności

Published on 19 lipca, 2013 | by admin

Mecz Lechia Gdańsk – FC Barcelona odwołany

– W związku z zaistniałą sytuacją nie mamy siły, by grać w sobotę w Polsce – powiedział prezydent FC Barcelony Sandro Rosell. W piątek z pozycji trenera klubu zrezygnował Tito Vilanova. Mecz na PGE Arenie miał się odbyć w sobotę o 20.30.

W piątek niespełna 45-letni trener Tito Vilanova musiał zrezygnować z prowadzenia pierwszej drużyny z powodów zdrowotnych. Po badaniach okazało się, że ma kolejny nawrót nowotworu ślinianki przyusznej.

Na wieczornej konferencji prasowej prezydent klubu Sandro Rosell potwierdził doniesienia mediów i stwierdził, że to nie jest właściwy moment na rozgrywanie sparingu. – W związku z zaistniałą sytuacją nie mamy siły, by grać w sobotę w Polsce – stwierdził. Piłkarze dostali dwa dni wolnego. Do treningów mają wrócić w poniedziałek.

Gdański mecz miał być pierwszym z serii pięciu sparingów Barcelony przed sezonem. Kibice mieli podziwiać Leo Messiego w starciu z Lechią Gdańsk.

Barcelona ma tysiące oddanych kibiców w Polsce, dwa duże fankluby. Wielu czekało specjalnie na sobotni mecz. Bilety na spotkanie cieszyły się wielkim zainteresowaniem kibiców.

Organizatorzy szykowali dla kibiców wiele atrakcji. Na stadionie miały się odbyć pokazy akrobatyczne oraz specjalna prezentacja zespołów. Tuż przed meczem uhonorowani mieli zostać piłkarze Lechii żegnający się z drużyną. Przyznane miało zostać również wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Lechii w minionym sezonie.

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv