Aktualności

Published on 3 kwietnia, 2023 | by admin

Lewandowski goni legendarnych debiutantów

Choć obecny sezon dla FC Barcelony nie jest specjalnie udany, to Polak może być zadowolony ze swoich statystyk strzeleckich. Do tej pory zdobył już 27 goli, co plasuje go w czołówce rankingu najlepszych debiutantów w historii klubu.

Robert Lewandowski jak do tej wystąpił w 23 spotkaniach ligowych, 5 meczach Ligi Mistrzów, w 4 pojedynkach o Puchar Króla i w 2 starciach w ramach Ligi Europy oraz Supercopa. Daje to łączną liczbę 41 gier w debiutanckim sezonie. Tych mogłoby być więcej, gdyby nie zawieszenia oraz kontuzja. W dotychczas rozegranych dla Barcelony spotkaniach Lewy strzelił aż 27 goli, do których dorzucił 7 asyst.

Indywidualne statystyki Polaka klasyfikują go na 3. miejscu rankingu najbardziej bramkostrzelnych debiutantów w historii Blaugrany. W pokonanym polu pozostawił m.in. Thierrego Henry’ego, Davida Villę czy Luisa Suareza. W swoich premierowych sezonach lepsi od kapitana naszej kadry byli jedynie Ronaldo oraz Samuel Eto’o. Kameruńczyka Lewandowski może jednak wkrótce przegonić. Polakowi brakuje zaledwie 2 trafień do wyrównania, a 3 do wyprzedzenia Prezesa Kameruńskiej Federacji Piłkarskiej.

Czy Lewandowski dogoni Ronaldo i stanie się legendą Barcelony pod kątem strzelonych goli w pierwszym sezonie? To raczej się nie wydarzy. Brazylijczyk zajmuje pierwsze miejsce z 47 trafieniami w 49 spotkaniach. Oznacza to, że Lewandowski w swoich pozostałych 12 spotkaniach ligowych oraz jednym Pucharu Króla (potencjalnie dwóch, jeśli Barcelona wyeliminuje Real w półfinale) musiałby strzelać prawie 2 bramki co mecz.

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv