Reprezentacja

Published on 18 stycznia, 2022 | by admin

Robert Lewandowski z nagrodą FIFA The Best

Nie udało się zdobyć Złotej Piłki, ale za to udało się wygrać nagrody FIFA The Best. Robert Lewandowski tym razem nie musiał uznawać wyższości Leo Messiego.

Plebiscyt organizowany przez światową federację piłkarską trochę różni się od nagrody od France Football. W tym przypadku o zwycięstwie decydują głosy kapitanów i selekcjonerów reprezentacji, dziennikarzy oraz internautów. W zeszłym roku główną nagrodę otrzymał Robert Lewandowski z maksymalną liczbą punktów.

W tym roku Polak był w finałowej trójce razem z Leo Messim oraz Mohamedem Salahem. Za napastnikiem Bayernu kapitalny sezon, jego największym osiągnięciem było pobicie rekordu Gerda Muellera. I to zostało docenione przez głosujących, Robert Lewandowski po raz drugi z rzędu wygrał nagrodę FIFA The Best. Polak znalazł się również w najlepszej jedenastce roku 2021.

Nagroda dla najlepszego piłkarza nie była jedyną, która została wręczona tego wieczoru. Najlepszym bramkarzem został wybrany Edouard Mendy z Chelsea. Nagrodę Fair Play wręczono reprezentacji Danii za jej postawę w obliczu ataku serca Christiana Eriksena. Najlepszym szkoleniowcem wybrano Thomasa Tuchela, który wygrał Ligę Mistrzów z Chelsea.

Zwyciężczynią nagrody dla najlepszej piłkarki została Alexia Putellas. To zdobywczyni Złotej Piłki, Hiszpanka występuje w barwach FC Barcelony. Piłkarka oczywiście znalazła się też w najlepszej jedenastce roku 2021. Specjalną nagrodę od FIFA otrzymał również Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został nagrodzony za całokształt swojej kariery.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv