Aktualności

Published on 27 lutego, 2023 | by admin

Lechia sięgnie po byłego trenera PSG?

Znowu gorąco w Lechii Gdańsk. Klub z Trójmiasta aktualnie znajduje się w strefie spadkowej, a styl ostatniej porażki z Radomiakiem wywołe niemałe wzburzenie wśród kibiców. Posada Marcina Kaczmarka jest zagrożona, władze klubu mają już szukać nowego szkoleniowca.

Gdańszczanie notują serię 4 meczów bez porażki. Ostatnio przegrali u siebie z Radomiakiem 1:3, tracąc wszystkie bramki w niecałą godzinę. Przez to i zwycięstwa Piast oraz Górnika Zabrze, Lechia znalazła się w strefie spadkowej. Spadek do 1. Ligi byłby olbrzymim ciosem dla będącego już i tak w dużych tarapatach klubu. Dlatego też władze biało-zielonych szukają sposobu na to, żeby drużyny wyszła z tej sytuacji.

Sposobem na pokonanie problemów ma być zwolnienie Marcina Kaczmarka. Szkoleniowiec, który objął drużynę we wrześniu i w 13 meczach Ekstraklasy wywalczył z nią 17 oczek. Biorąc pod uwagę okoliczności, można to uznać za dobry wynik. Jednak w Gdańsku nie są przekonani, czy z Kaczmarkiem na ławce Lechia zdoła się utrzymać. Dlatego też trwają poszukiwania kandydatów.

Jak informuje Piotr Koźmiński z portalu „wp.sportowefakty.pl”, do klubu wpłynęła kandydatura Luisa Fernandeza. To były piłkarz reprezentacji Francji, wywalczył z nią nawet mistrzostwo Europy. Po zakończeniu kariery zajął się pracą jako trener. Prowadził m.in. PSG, z którym wywalczył Puchar Zdobywców Pucharów w 1996 roku. Później pracował w różnych klubach z Hiszpanii, zasiadał również na ławce trenerskiej reprezentacji Izraela oraz Gwinei.

Jeśli Lechia nie zdecyduje się na Fernandeza to posadę Marcina Kaczmarka może przejąć Łukasz Smolarow. To aktualnie dyrektor sportowy klubu, wcześniej był wieloletnim asystentem Piotra Stokowca.

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv