Stadiony

Published on 24 listopada, 2019 | by admin

Łódź: Stadion Widzewa turystyczną ikoną

Głosami kibiców miejski stadion przy Piłsudskiego został wybrany nową Turystyczną Ikoną Łodzi. Nagrodą jest nie tylko prestiż, ale również kampania promocyjna.

We wrześniu, przy okazji Światowego Dnia Turystyki, Łódź zaprosiła mieszkańców do plebiscytu mającego na celu wybranie nowej ikony turystycznej Łodzi. Konkurs ma być organizowany co roku, to była jego pierwsza edycja.

Do internetowego głosowania finałowego dopuszczono aż 80 atrakcji miasta, w tym Stadion Miejski Widzewa, który ostatecznie nie miał sobie równych. Zwycięstwo w plebiscycie ma wymiar nie tylko prestiżowy, idą za nim konkretne korzyści. Nagrodą jest przygotowanie wielonarzędziowej kampanii wizerunkowej o wartości blisko 50 tys. zł. Przygotują ją Biuro Promocji i Nowych Mediów UMŁ oraz Łódzka Organizacja Turystyczna.

Prezes Widzewa Martyna Pajączek nie kryła zadowolenia z wyniku, który Widzew ogłosił podczas ostatniego meczu na swoim stadionie, przeciwko Gryfowi Wejherowo.

– Jesteśmy odwiedzani przez liczne wycieczki i organizujemy po kilka specjalnych spotkań dla różnych grup w każdym tygodniu. W przyszłym roku będziemy obchodzić 110-lecie Widzewa i z tej okazji przygotujemy wiele niespodzianek, które będą atrakcyjne nie tylko dla samych kibiców, ale także dla gości z całej Polski i zagranicy – zapewniła Pajączek.

Przypomnijmy, że stadion Widzewa w 2019 roku był główną areną organizowanych przez Polskę Mistrzostw Świata U20. Arena powstała w 2017 roku, nakładem ponad 150 mln zł. W Polsce największą sławę stadionowi przynoszą kibice, którzy regularnie ustanawiają rekordy sprzedaży karnetów, pomimo gry klubu tylko na poziomie trzeciej ligi.

źródło: PAP

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv