Aktualności

Published on 12 lipca, 2017 | by admin

Lechia pomaga

Fundacja Lechii Gdańsk wraz ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły pomaga kibicom będącym w potrzebie. Już wkrótce wyremontują mieszkanie rodzeństwa, które od lat wiernie kibicuje Biało-Zielonym.

Dorota i Tadeusz od 7 roku życia przebywali w domu dziecka. Od lat są kibicami Lechii i gdy tylko mogą wspierają Biało-Zielonych na Stadionie Energa Gdańsk. Po wkroczeniu w dorosłość ze wszystkich sił starają się stworzyć dla siebie, a przede wszystkim swoich dzieci (Dorota samotnie wychowuje rocznego Maćka i 5-letnią Zosię, zaś Tadeusz również samotnie opiekuje się swoim synem – 3,5-letnim Igorem) ciepły, rodzinny i bezpieczny dom. – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

Organizatorom akcji udało się pozyskać materiały do remontu mieszkania dzięki hojnym sponsorom, teraz poszukują hydraulika, elektryka oraz pracowników budowlanych, którzy pomogą wykonać remonty w mieszkaniu kibiców.

20-letnia dziś Dorota i 22-letni Tadeusz dbają również o swojego ojca, który mieszka razem z nimi. Z pensji Tadeusza oraz skromnej renty ojca całej rodzinie trudno o zapewnienie godziwych warunków mieszkaniowych. Niewielkie środki finansowe nie starczają na przeprowadzenie niezbędnego remontu mieszkania, które znajduje się w fatalnym stanie technicznym. – informuje Lechia Gdańsk.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc w akcji proszone są o kontakt: social@lechia.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv