Aktualności

Published on 14 listopada, 2016 | by admin

Lechia bez granic.

Lechia Gdańsk startuje z kolejną akcją crowdfundingową.

W przeszłości razem z kibicami zebraliśmy środki na przystrojenie szatni na Stadionie Energa Gdańsk w Biało-Zielone barwy oraz stworzenie muralu Zdzisława Puszkarza, jednego najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu (z uwagi na panującą obecnie aurę, realizacja tego celu zostanie przeprowadzona wiosną przyszłego roku). Teraz, razem ze Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk “Lwy Północy” oraz Fans4Club.com, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji “Lechia bez granic”. Pomóżmy zbudować boisko wielofunkcyjne w Nowej Wilejce koło Wilna, które będzie służyć dzieciom z żyjących tam polskich rodzin. Przy okazji sprawiając prezenty podopiecznym gdańskich Domów Dziecka oraz dzieci z rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Do realizacji celu potrzeba 46 tysięcy złotych – informuje gdański klub.

Od kilku lat Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy bardzo energicznie pomaga polskim dzieciom i młodzieży z terenów Wileńszczyzny, organizując dla nich wakacje na Pomorzu, zapraszając na pokazy filmowe czy zbierając dary, książki i podręczniki w języku polskim. Jednym z takich szczególnych miejsc, skupiającym polskie rodziny, jest świetlica „Dom, który czeka…” w Nowej Wilejce koło Wilna, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów. Ta współpraca przyniosła już wiele wspaniałych efektów, a już wkrótce będą też kolejne!

Przy świetlicy w Nowej Wilejce powstaje bowiem wielofunkcyjne boisko sportowe, które ma służyć najmłodszemu pokoleniu Wilniuków. Siostry ze zgromadzenia zdołały stworzyć jego podstawy, ale na dokończenie projektu brakuje już im środków.

Celem akcji “Lechia bez granic” jest zebranie środków na dokończenie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego, które znajduje się w Nowej Wilejce pod Wilnem przy świetlicy „Dom, który czeka…” i jest pod opieką Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. To bezhabitowe zgromadzenie zakonne kobiet, założone pod koniec XIX wieku, gdy na polskich ziemiach Kościół Katolicki spotykał się z częstym prześladowaniem. Świetlica przeznaczona jest dla polskich rodzin, często potrzebujących dodatkowej pomocy i opieki. To w niej uczniowie mogą spędzić czas po swoich zajęciach, odrobić lekcje czy wspólnie się pobawić. Ogólnie – radośnie spędzić czas w miejscu, w którym zawsze zostaną przyjęci z radością i skorzystają z dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Szczegółowe informacje na oficjalnej witrynie akcji.

źródło: materiały prasowe Lechii Gdańsk

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv