Aktualności

Published on 7 stycznia, 2014 | by admin

Kolporter ponownie z Koroną. Będzie tytularny sponsor stadionu.

Holding Kolporter SA po niemal sześciu latach ponownie będzie wspierał finansowo Koronę. Firma Krzysztofa Klickiego w środę zostanie sponsorem tytularnym stadionu przy ul. Ściegiennego.

To były długie, wielomiesięczne negocjacje. Pierwotnie miały zakończyć się wczesną jesienią, ale obie strony wciąż ustalały ostatnie szczegóły. Pod koniec 2013 roku wreszcie udało się je dopiąć i w środę w południe Korona oraz Kolporter oficjalnie podpiszą umowę sponsorską. Dotyczyć będzie ona praw do nazwy stadionu przy ul. Ściegiennego.

Na jej mocy przez najbliższych pięć lat kielecki obiekt będzie nosił nazwę “Kolporter Arena”, a Korona za każdy rok trwania umowy otrzyma ok. 0,5 mln zł. Łącznie do klubowej kasy ma wpłynąć ponad 2 mln zł.

Kolporter wraca zatem do finansowania kieleckiego klubu po niemal sześcioletniej przerwie. Holding Krzysztofa Klickiego był właścicielem i głównym sponsorem Korony w latach 2002-2008. Wiosną 2008 roku po wybuchu afery korupcyjnej Krzysztof Klicki postanowił się wycofać ze wspierania klubu, a w lipcu za symboliczną złotówkę odsprzedał Koronę gminie Kielce, która do dziś pozostaje jej 100-procentowym akcjonariuszem. W budżecie miasta na 2014 rok radni zapisali dla klubu kwotę 7,8 mln zł.

źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv