Aktualności

Published on 12 marca, 2015 | by admin

Kibice Ruchu wstawili się za Widzewem u prezydenta miasta.

Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów “Niebiescy” wystosowało dzisiaj pismo do prezydenta miasta p. Andrzeja Kotali.

Kibice poprosili gospodarza miasta o pomoc dla Widzewa Łódź oraz umożliwienie mu rozgrywania meczów na stadionie przy ul. Cichej 6 za przystępną cenę.

Urząd Miasta Chorzów
Prezydent Miasta Chorzów
Sz. P. mgr inż. Andrzej Kotala
41-500 Chorzów, Rynek 1

Zarząd Stowarzyszenia “Niebiescy” zwraca się z uprzejmą prośbą o umożliwienie Widzewowi Łódź rozgrywania meczów na Stadionie Miejskim przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Kilka lat temu jako miasto, klub i kibice pomogliśmy już Polonii Bytom, której stadion nie spełniał wymogów, a dzięki naszej pomocy mogła ona przetrwać i rozgrywać mecze w ekstraklasie. Tym razem mamy okazję, a nawet obowiązek pomóc zaprzyjaźnionemu Widzewowi, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i walczy o utrzymanie statusu pierwszoligowca. Przysłowie mówi: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a fani Ruchu przyjaźnią się z Widzewiakami już od 10 lat.

Łódzki klub chciałby rozegrać w Chorzowie 6 meczów, w których jego rywalami byłyby zespoły Termaliki Bruk-Betu Nieciecza, Chojniczanki Chojnice, Wigier Suwałki, Pogoni Siedlce, Chrobrego Głogów oraz Sandecji Nowy Sącz. Spotkania te nie będą meczami podwyższonego ryzyka. Zapewniamy, że mecze z tymi rywalami nie niosą za sobą żadnych zagrożeń na tle kibicowskim.

Mamy nadzieję, że podczas rozpatrywania sprawy Widzewa weźmie Pan Prezydent pod uwagę sytuację finansową klubu z al. Piłsudskiego. Wierzymy, że cena za wynajem obiektu przy ul. Cichej 6 będzie przystępna i nie odstraszy.

Jesteśmy ponadto przekonani, że wizyty fanów Widzewa przyniosą naszemu miastu wiele korzyści.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia “Niebiescy”

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv