Aktualności

Published on 11 kwietnia, 2017 | by admin

Kibice dwunastym zawodnikiem Widzewa.

Frekwencji na obiekcie Widzewa może zazdrościć niejeden klub z Ekstraklasy.

Piątkowe spotkanie Widzewa z Lechią Tomaszów Mazowiecki zgromadziło na obiekcie przy Al. Piłsudskiego 13 743 kibiców. Był to drugi pod względem frekwencji wynik, w miniony weekend, w całym kraju. Większą publikę zgromadził tylko szlagierowy pojedynek Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, który zgromadził 41 026 – informuje łódzki klub za pośrednictwem swojej oficjalnej witryny.

Niektórzy uważali, że jedynie mecz otwarcia z Motorem Lubawa i majowy z ŁKSem może w znacznym stopniu zapełnić trybuny na stadionie Widzewa. Nic bardziej mylnego. Następne po Motorze spotkanie z Pelikanem Łowicz zobaczyło 11 452 kibiców. Warto wspomnieć, że tego dnia decyzją wojewody wyłączona z użytku została jednak trybuna, za odpalenie materiałów pirotechnicznych.

Jeśli tendencja utrzyma się do końca rundy, niewiele klubów będzie mogło równać się z Widzewem. Dla porównania w sezonie 2016/17 lepszą frekwencją pochwalić może się jedynie Lech Poznań, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i Wisła Kraków, czyli kluby dysponujące zdecydowanie większymi obiektami.

źródło: widzewtomy.net / widzew.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv